Charli Hotel Jeddah

40 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Charli Hotel Jeddah
$$$$

Beskrivelse

Charli Hotel Jeddah, placeret 2 km fra Al Tayebat Bymuseum for International Kultur, funktioner med 24 timers security og et vekselkontor. Al Shate'e Marked er mindre end 2,1 km væk.

Beliggenhed

Stedet tilbyder indkvartering i Al Salamah område. Du kan komme til Al Shallal Forlystelsespark om få minutter i bil.

Værelser

Charli Hotel Jeddah tilbyder 50 værelser som omfatter et mini køleskabsbar, en personlig værdiboks, kaffe- og tefaciliteter samt en el-kedel og kaffemaskiner/tekedler. De byder på udsigt over byen. De har også et bidet, separat toilet og en bruser på badeværelserne.

Mad og drikke

På afstand af 500 meter fra hotellet kan gæsterne spise middag på Nadia Ottoman og Le Traiteur.

Fritid og erhverv

Blandt andre faciliteter tilbyder dette overnatningssted en swimmingpool.

Licensnr.: 10009455

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-16:00
indtil 12:00
Faciliteter
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Morgenmad
Hotellet Charli Jeddah giver gæsterne en gratis fuld morgenmad. 
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Bygning
Antal værelser:50
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Suite Executive
  • Maks:
    4 personer
  • Sengemuligheder:
    2 enkeltsenge
  • Udsigt over Byen
  • Brusebad
  • Kaffemaskine
Junior suite
  • Maks:
    2 personer
  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Udsigt over Byen
  • Brusebad
  • Kaffemaskine
Værelse Deluxe med to enkeltsenge
  • Maks:
    2 personer
  • Sengemuligheder:
    2 enkeltsengeKingsize-seng
  • Udsigt over Byen
  • Brusebad
  • Klimaanlæg
Vis 1 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Gratis parkering
Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

24 timers vagtservice

Mad/ Drikke

Kaffebar

Vaskeri
TV

Fladskærms TV

Elevator

Services

  • Room Service
  • Husholdning
  • Vaskeri

Mødefaciliteter

  • Businesscenter
  • Møde-/ banketfaciliteter
  • Fax/fotokopiering

Faciliteter for handicappede

  • Handicaptoilet
  • Handicap bad

Udsigt fra værelset

  • Udsigt over Byen

Værelsesfaciliteter

  • Klimaanlæg
  • Minibar
  • Lydisolerede vinduer
  • Dagligstue
  • Te- og kaffefaciliteter
  • Strygeservice

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler

Køkken

  • Kedel

Medier

  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur

Værelsesindretning

  • Tæppebelagt gulv
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Charli Hotel Jeddah

💵 Laveste værelsespris <br /> 503 DKK
📏 Afstand til centrum 7.6 km
✈️ Afstand til lufthavn 12.2 km
🧳 Nærmeste lufthavn Jeddah Lufthavn, JED

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
Saqer Qouraish, As Salamah Dis, Jeddah, Saudi-Arabien, 23618
Se på kort
Saqer Qouraish, As Salamah Dis, Jeddah, Saudi-Arabien, 23618
  • Populære seværdigheder
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Restaurant
El Diamante
420 m
Restaurant
Nando's
1.2 km
Restaurant
La Grande Maison
1.0 km
Restaurant
Le Traiteur
1.0 km
Restaurant
Nadia Ottoman
490 m
Restaurant
GOLD Sushi Club
770 m
Restaurant
Overdose
740 m
Restaurant
Raising Cane's
770 m
Restaurant
H Lounge
990 m
Restaurant
Casa In
980 m

Anmeldelser om Charli Hotel Jeddah

8.8 /10
Fantastisk
1271 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Charli Hotel Jeddah

Er der nogen turistattraktioner i nærheden af det 4-stjernede Charli Hotel Jeddah?
Al Shallal Forlystelsespark samt Nordlige Corniche Park er blandt de bedst bedømte steder, der er tilgængelige henholdsvis 10 og 15 minutters kørsel fra det 4-stjernede Charli Hotel Jeddah.
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige i Charli Hotel Jeddah?
Betalingsmetoder i Charli Hotel Jeddah inkluderer:
  • kontant
  • Visum
  • Mastercard
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på hotellet?
De fleste værelser på hotellet inkluderer gratis Wi-Fi og et fladskærm og har privat badeværelser med en hårtørrer og badekåber. Samtidig kan alle suiter prale af lydisolerede vinduer samt et skrivebord.
Er Jeddah hotellet udstyret med faciliteter for handicappede?
Ja, på Jeddah hotellet er der badeværelser for handicappede, kørestols adgang og værelser med handicapfaciliteter tilgængelige for gæster med særlige behov.
Tilbyder et Charli Hotel Jeddah forretningsfaciliteter?
Ja, forretningsfaciliteterne på et Charli Hotel Jeddah inkluderer et forretningscenter samt et skrivebord og en fotokopimaskine.
Tilbydes der rengøring på det 4-stjernede Charli Hotel Jeddah?
Ja, det 4-stjernede Charli Hotel Jeddah har tøjvask og rengøring.
Er der swimmingpool tilgængelig på hotellet?
Ja, du vil finde en swimmingpool på hotellet.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse